Top
10 Dec
Cipuļa četriniekam uzvara, Kalendam pirmā medaļa karjerā

Ar lieliskiem rezultātiem turpina priecēt Latvijas četrinieku komandas Eiropas kausa izcīņā bobslejā. Austrijā, Īglsas trasē notiekošajā posmā šodien tika aizvadītas šīs sezonas sestās sacensības četrinieku konkurencē Eiropas kausa ieskaitē, un tajās abas Latvijas komandas izcīnīja medaļas - Emīla Cipuļa četriniekam uzvara, bet Jēkabs Kalenda ar savu komandu izcīnīja trešo vietu. Cipulim šī ir pirmā uzvara starptautiskās sacensībās, savukārt Kalendam - pirmā medaļa.

Lielā sniega daudzuma dēļ vēl pirms sacensībām tika nolemts, ka šodien notiks tikai viens brauciens. Šoreiz šis lēmums nāca par labu abām mūsu ekipāžām, kuras izmantoja vienīgo doto iespēju un pjedestālu nokārtoja ar vienu piegājienu. Šoreiz īpaši jāizceļ abas komandas startā - Cipulis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi bija pārliecinoši ātrākie arī startā - 5,04 sekundes. Tikmēr Kalendas četrinieks ar stūmējiem Ivo Danu Kleinbergu, Lauri Kaufmani un Kristu Lindenblatu startā bija otrie - 5,13 sekundes.

Pēc sacensībām ļoti gandarīts bija Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis: "Ko vēl var vēlēties? Daudz augstāk jau arī nemaz vairs nav kur kāpt - ir ļoti labi! Protams, prieks, ka smagais darbs ir atmaksājies ar divām medaļām, pirms dodamies nelielā atelpā. Šis tiešām bija smags darbs visai komandai, bet jo īpaši pilotiem, kuriem nav bijusi neviena brīva diena - tikai pārbraucieni, un pārējā laikā tikai smags darbs. Šis bija ļoti noderīgs un vērtīgs posms visai komandas nākotnei - ir ielikti labi pamati, lai strādātu tālāk."

Vakar Kalenda izpildīja Pasaules kausa kvalifikāciju, tiesa, finišu sasniedza uz sāniem. "Jebkurš kritiens ir nepatīkams, pēc tam nevari būt drošs, vai sportistiem viss ir labi, vai tehnikai viss ir labi, bet jāsaka, ka šoreiz kritiens par laimi bija maigs un šoreiz visiem viss ir kārtībā," teica Prūsis.

Tālāk Latvijas komanda dodas mājās un nākamo nedēļu katrs sportists trenēsies pēc individuālas programmas, bet jau no 19.decembra sāksies treniņnometne Siguldā. "Uzrīkosim testus, pārliecināsimies, kādā līmenī šobrīd ir katrs no sportistiem un tad izlemsim, kādā sastāvā sāksim dalību Pasaules kausā jau Vinterbergas posmā janvāra sākumā. Bet jau tagad varu teikt, ka Vinterbergā sāksim ar šiem pašiem diviem pilotiem, kas sevi ir labi apliecinājuši un nopelnījuši atrasties starp labākajiem un cīnīties jau augstākajā līgā. Tagad Eiropas kausā bijām ar 12 stūmējiem, tik daudz, visticamāk, mums vairs nebūs Pasaules kausā, jo ir plāns, ka mūsu jaunākie piloti sāks dalību Eiropas kausā pēc Jaunā gada. Pēc mūsu nometnes Siguldā arī sapratīsim, kā spējam komandas nokomplektēt," tā Sandis Prūsis par plāniem tuvākajās nedēļās.

Jau 25.decembrī komanda nepilnā sastāvā, tikai ar divnieku kamanām, dosies iemēģināt šī gada Pasaules čempionāta trasi - Sanktmoricu Šveicē, bet pēc tam jau sāks oficiālos treniņus Vinterbergas trasē Vācijā, kur 7. un 8.janvārī notiks Pasaules kausa ceturtais posms.

Eiropas kausa kopvērtējumā Cipulis ar 430 punktiem ir 4.vietā divnieku konkurencē, bet ar 654 punktiem ir līderis četrinieku vidū. Savukārt Kalenda ar 312 punktiem ir 10.vietā divniekos, bet četriniekos - 6.vietā ar 502 punktiem. IBSF kopējā reitingā divniekos Cipulis ir 22.vietā, bet Kalenda - 36.vietā; četriniekos Cipulim 16.vieta, bet Kalendam - 24.pozīcija.

REZULTĀTI

Atbalsta Tet

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija