Top
28 Jan
Cipuļa četriniekam 5.vietā PK posmā Lilehammerē
Foto autors: Viesturs Lācis

Norvēģijā, Lilehammeres trasē notiekošajā Pasaules kausa posmā bobslejā, Latvijas četrinieks Emīls Cipulis, Dāvis Spriņģis, Lauris Kaufmanis un Krists Lindenblats izcīnīja piekto vietu, tikmēr Jēkaba Kalendas četriniekam - 11.vieta.

Pirmajā braucienā Cipuļa ekipāža sasniedza piekto labāko starta laiku, 4,98 sekundes, un finišā bija ceturtie, tikai sešas simtdaļas aiz brita Breda Hola ekipāžas, bet jau daudz vairāk zaudējot līderiem, vāciešiem - otrajā vietā esošajai Johanesa Lohnera komandai 26 simtdaļas, bet līdera Frančesko Frīdriha kvartetam - 36 simtdaļas. Šodien kļūdījās praktiski visi piloti, tostarp arī mūsējie. Kā braucienus raksturoja Latvijas treneris Sandis Prūsis, trase ir pieaugusi ar ledu, trase šogad ir ātra un ar četrinieku to izbraukt ir sevišķi grūti - visiem pilotiem palika rezerves.

Otrajā braucienā Cipuļa komanda sāka ar sesto starta laiku, 5,00 sekundes, līdz trases vidusdaļai uzņēma labu ātrumu, bet pēc 11.virāžas kļūdu ķēde ievērojami samazināja ātrumu, finišā uzrādot tikai devīto rezultātu, kas divu braucienu summā ļāva ierindoties piektajā vietā.

Jēkaba Kalendas četrinieks ar stūmējiem Edgaru Unguru, Dāvi Kaufmani un Edgaru Nemm, pirmo reizi braucot šādā sastāvā, abos braucienos startā uzrādīja septīto rezultātu - 5,01 sekunde, bet finišā - pirmajā braucienā devītā vieta, otrajā braucienā - 13.vieta, bet divu braucienu summā - 11.pozīcija.

Par uzvarētāju kļuva vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas par 22 simtdaļām apsteidza sava tautieša Johanesa Lohnera pilotēto komandu, bet trešo vietu izcīnīja Breda Hola vadītais Lielbritānijas kvartets.

Pasaules kausā aizvadītas jau sešas no astoņām četrinieku sacensībām. Kopvērtējumā līderis ar 1305 punktiem ir Lohners, ar 1295 punktiem seko Frīdrihs, bet Cipulis ar 1152 punktiem ir trešais. Kalenda kopvērtējumā saglabā 11.vietu.

Nākamnedēļ Pasaules kauss notiks Siguldas trasē, kur tiks sadalītas arī Eiropas čempionāta medaļas.

REZULTĀTI

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija