Top
24 Feb
Četriniekos Latviju pārstāvēs abi Oskari
Foto autors: Viesturs Lācis

Altenbergas trasē Vācijā turpinās Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā. Jau ceturtdien sacensības aizvadīs skeletonisti - Latviju pārstāvēs brāļi Martins un Tomass Dukuri. Savukārt sestdien un svētdien notiks bobsleja sacensības četrinieku ekipāžām, un kļuvis zināms, ka Latviju tajās pārstāvēs Oskara Ķibermaņa un Oskara Melbārža komandas.

Iepriekšējo, 2018./2019.gada sezonu Oskars Melbārdis izlaida pēc piedzīvotās operācijas. Šo sezonu olimpiskais čempions sāka Eiropas kausa izcīņā, bet Pasaules kausa izcīņā piedalījās pēdējā posma sacensībās Siguldā, kur nopelnīja svarīgus punktus reitingā, lai Latvija kvalificētos Pasaules čempionātam ar trīs divnieku ekipāžām. Pats arī sekmīgi aizvadīja visus četrus sacensību braucienus, duetā ar Intaru Dambi, izcīnot 12.vietu.

Šodien Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis oficiāli paziņoja, ka četrinieku sacensībās piedalīsies abi Oskari. "Godīgi sakot, es jau Rīgā sliecos uz to, ka četriniekos brauks Melbārdis. Skaidrs, ka mēs visi gribam redzēt Oskaru citā līmenī, bet jāsāk ar šo, lai atgrieztos elitē. Divniekos bija četri labi braucieni, tagad jādod iespēja atgūt iemaņas arī četriniekos, lai nākamajā sezonā uzreiz varētu sākt Pasaules kausā," tā Prūsis telefonsarunā atzina portālam bobslejs.lv.

Oskara Ķibermaņa komanda mačus aizvadīs ierastajā sastāvā ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Arvi Vilkasti un Matīsu Mikni, savukārt Oskars Melbārdis varētu startēt ar Edgaru Nemmi, Dāvi Spriņģi un Intaru Dambi, bet treniņbraucieni vēl tikai būs, pēc kuriem arī tiks pieņemts lēmums, kādā sastāvā startēs otrā komanda.

Četrinieku sacensībās Latvijai ir divas kvotas. Ar trīs ekipāžām varēs startēt Vācija un Kanāda, bet Krievija - ar četrām.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija