Top
18 Feb
Bobslejā Siguldā triumfē vācieši, Cipuļa divniekam ceturtā vieta
Foto autors: Viesturs Lācis

Siguldā turpinās BMW IBSF Pasaules kauss bobslejā un skeletonā. Sestdien vēl pirms vīriešu sacensībām svinīgi apbalvota Emīla Cipuļa četrinieka ekipāža par nesen iegūtajam sudraba godalgām pasaules čempionātā Sanktmoricā. Sestdien sezonas priekšpēdējais posms bobslejā divniekiem. Vēl turpinās cīņa par uzvaru sezonas kopvērtējumā un šodien absolūts triumfs vāciešiem – pirmajās trijās vietās Lohnera, Frīdriha un Ilmana ekipāžas, Emīls Cipulis ar Matīsu Mikni ceturtie, Jēkaba Kalendas divnieks devītais.

Latvijai Emīls Cipulis ar Matīsu Miknu un Jēkabs Kalenda ar Ivo Danu Kleinbergu. 13 ekipāžu konkurencē Kalendam bija ielozēts trešais numurs, Cipulim sestais. Mūsu pēdējo gadu līderis Oskars Ķibermanis vēl atlabst pēc kājas operācijas un Siguldas trasē devās kā tās atklājējs.

Pirmajā braucienā izpaudās neliels trīs sezonas līderu pārsvars, labākais bija sezonas līderis Johanness Lohners, tūdaļ aiz viņa divi galvenie konkurenti Frīdrihs un Hols. Emīlam Cipulim pēc pirmā brauciena bija piektā pozīcija, bet Jēkabam Kalendam desmitā. Cipulim gan braucienā tikai 0,08 sekundes līdz trešajai pozīcijai, kas Siguldas trasei visai maz. Labāko rezultāti bija visai blīvi.

Otrajā braucienā faktiski visiem bija sliktāks rezultāts nekā pirmajā, ko to veicināja siltie un ļoti mitrie laika apstākļi Siguldā. Katra kļūda nu maksāja dārgāk un to daļēji spēja izmantot arī mūsējie. Kalendas ekipāža pakāpās uz devīto pozīciju, bet Cipulim kopā ar Mikni izdevās ieņemt ceturto vietu, apdzenot Bredu Holu. Starta ieskrējienā mūsējiem jau pats labākais rezultāts, tomēr ideāls pats brauciens neizdevās.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: "Ceturtā vieta aiz vāciešiem jau it kā ir laba. Visi te trasē kļūdījās, tostarp mēs, manuprāt mums tā lielākā kļūda šoreiz bija slidu izvēlē. Silts, mitrs, visiem jau apstākļi vienādi, bet īsti netrāpījām. Vācieši jau stipri kā vienmēr, tas trešais numurs Ilmans arī priecājās kā traks, labi nobrauca un viņiem tur laikam kāda iekšējā cīņa par trešo pilotu vietu komandā. Rīt domājam pamainīt gan stūmējus, gan noteikti arī slidas."

Kopvērtējumā pirms paša pēdējā posma, kas notiks Siguldā rīt, līderis ir Johanness Lohners, kuram uzvaras nu pēdējos piecos posmos pēc kārtas. Frančesko Frīdrihs atpaliek jau par 71 punktu (tikai divas uzvaras divniekos) un brits Breds Hols jau vairāk nekā par simts punktiem. Reāli visi šie trīs piloti vēl var cīnīties par sezonas titulu divniekos, kamēr citi tuvākie sekotāji vairs nē. Mūsējie izlaida sezonas pirmos trīs posmus Ziemeļamerikā, tādēļ Emīlam Cipulim tikai astotā pozīcija pēc sestdienas Siguldas posma un Jēkabam Kalendam - 16.vieta.

Rīt Siguldā notiks pēdējais pasaules kausa izcīņas posms divniekiem, tad arī tiks noskaidrots sezonas čempions. Četriniekos pasaules kausu jau ieguvis Frančesko Frīdrihs, Emīls Cipulis devītais un Jēkabs Kalenda 11.

Ieeja Siguldas trasē ir bez maksas, savukārt tiem, kuri sacensībām vēlas sekot līdzi televīzijas tiešraidē, jāizvēlas kanāls TV3 Sport Open.

BMW IBSF Pasaules kauss #8 bobslejā un skeletonā, Sigulda

Piektdien
11:45 Skeletons vīriešiem | REZULTĀTI
15:30 Skeletons sievietēm | REZULTĀTI

Sestdien
10:00 Monobobslejs sievietēm | REZULTĀTI
12:30 Cipuļa komandas apbalvošana
13:00 Ivo Fomina koncerts
14:30 Bobslejs, vīrieši, divnieki | REZULTĀTI

Svētdien
10:00 Bobslejs, sievietes, divnieki | Tiešraide TV3 Sport Open
13:45 Bobslejs, vīrieši, divnieki | Tiešraide TV3 Sport Open

PUBLICITĀTES ATTĒLI

BMW IBSF Pasaules kausu Siguldā atbalsta Tet, Optibet, Izglītības un zinātnes ministrija, Siguldas novada pašvaldība, Latvijas Gāze, LIAA, Magnetic Latvia, BMW.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija