Top
01 Feb
BMW IBSF Pasaules kauss un Eiropas čempionāts Siguldā notiks no 2. līdz 4.februārim
Foto autors: Viesturs Lācis

Sesto sezonu pēc kārtas BMW IBSF Pasaules kausa (PK) kalendārā iekļauta Siguldas trase. Šonedēļ, no 2. līdz 4.februārim, Latvijā notiks PK sestais posms bobslejā un skeletonā, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts (EČ).

Jau šobrīd dalību sacensībās apstiprinājuši gandrīz visi sezonas līderi, ieskaitot Latvijas pārstāvjus – bobslejā Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas ekipāžas, bet skeletonā – Siguldas Skeletona akadēmijas dalībnieki, kā arī trasē atgriezīsies vienīgā Latvijas skeletoniste, kura jebkad kādā no PK posmiem izcīnījusi medaļu – Endija Tērauda.

Šogad Siguldas trasē notiks septiņas sacensības, kurās tiks sadalīti 11 medaļu komplekti. Tradicionāli EČ uzvarētāji tiek noteikti, ņemot vērā PK posma rezultātus, bet šogad pirmo reizi vienā no disciplīnām EČ braucieni notiks atsevišķi no PK posma – sestdien, 3.februārī vīrieši bobslejā divnieku ekipāžām sacentīsies PK ietvaros, bet nākamajā dienā – tikai EČ.

Siguldas posms tiks atklāts piektdien, 2.februārī, plkst.8:30 ar PK sieviešu bobsleja divnieku sacensībām, kas ir šīs sezonas pirmā posma pārceltie mači, kuri sieviešu bobslejā nenotika Ķīnā, Jaņcjinas trasē. Plkst.11:30 PK posma un EČ sacensības aizvadīs skeletonisti, bet plkst.15:00 startēs skeletonistes, arī sadalot medaļas gan PK, gan EČ ieskaitē.

Sestdien, 3.februārī plkst.10:00 notiks monobobslejs sievietēm gan PK, gan EČ ieskaitē, bet plkst.14:30 vīrieši aizvadīs PK sacensības bobslejā divnieku ekipāžām. Savukārt svētdien, 4.februārī plkst.10:00 vienlaicīgi ar PK posmu tiks sadalītas EČ medaļas bobslejā sievietēm divnieku ekipāžām, bet plkst.14:00 vīrieši cīnīsies par EČ titulu bobslejā divniekos.

BMW IBSF Pasaules kausa Siguldas posms un Eiropas čempionāts apmeklētājiem ir bez maksas. Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts, materiāli tiks publicēti.

Sacensību ģenerālsponsors Tet, atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Siguldas novada pašvaldība, Balcia Insurance, Norfin, Inchcape Motors Latvia, Venden, kā arī citi uzticīgie sponsori.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija