Top
01 Feb
Bērziņam otrā vieta Īglsā Eiropas kausā un junioru čempionātā, Melbārdis uzvar sezonas kombinācijā Eiropā
Foto autors: Viesturs Lācis

Austrijā, Īglsas trasē beigusies Eiropas kausu sezona bobslejā. Sestdien sezonas pēdējā, astotā posmā mači bobslejā četriniekiem, vienlaikus arī Eiropas junioru čempionāts. Latviju pārstāvēja divas ekipāžas, turklāt Ralfa Bērziņa četrinieks sacentās abās ieskaitēs, Oskars Melbārdis ar savu komandu gan tika vērtēts tikai Eiropas kausa vērtējumā.

Kopā piedalījās 24 ekipāžas, vairums no tām sacentās arī junioru vērtējumā. Konkurence kopumā ļoti spēcīga, Vācija, Krievija un Šveice bija pārstāvētā ar četrām ekipāžām katra, dalībnieku vidū 13 piloti, kas startējuši arī pasaules kausa seriālā.

Ralfs Bērziņš kopā ar Edgaru Nemmi, Dāvi Spriņģi un Edgaru Pirogu U-26 junioru čempionāta vērtējumā ieguva sudraba medaļas, tāpat mūsējie arī otrie Eiropas kausa pēdējā posmā. Abos vērtējumos pirmajā vietā vācieša Jonasa Januša ekipāža. Trešajā vietā šodien cits vācietis Rihards Elsners. Oskars Melbārdis kopā ar Māri Priekuli, Reini Nunguru un Intaru Dambi šodien dalītajā septītajā vietā. Toties viņš sezonas vērtējumā otrais un kombinācijā ieguva Eiropas kausu.

Eiropas kausu galvenais treneris Jānis Skrastiņš: "Ir labi, Bērziņam izdevās nosargāt otro vietu, nedaudz priekšā Elsneram, krieviem, Gaitukēviča ekipāžai gadījās kļūda startā, gandrīz netika visi bobā un otrais brauciens viņiem gāja secen. Melbārdim kopumā arī viss veiksmīgi, par vienu vietu uz augšu četriniekos un kombinācijā pat sezonā pirmais, rumānis bija zemāk šodien."

Eiropas kausu sezona nu beigusies un tajā visaugstāk no Latvijas pilotiem Oskars Melbārdis, kas četrinieku vērtējumā ieņēma otro vietu aiz vācu pilota Januša. Divniekos sezonas vērtējumā Melbārdis otrais aiz rumāņa Tenteā, līdz ar to kombinācijā (divnieki plus četrinieki) Melbārdis kļuva par Eiropas kausa ieguvēju. Līdz šim posmam kombinācijā līderis bija rumānis Tenteā, kas Melbārdi apsteidza par vienu vienīgu punktu. Tā kā Melbārdis šodien bija augstāk, tad viņš kombinācijā kļuva par čempionu.

Jau nākamnedēļ pasaules junioru čempionāts Vinterbergas trasē Vācijā, vēl pēc nedēļas pasaules kausa sezonas pēdējie divi posmi divniekos Siguldā, vienlaicīgi mūsu trasē arī Eiropas čempionāts divniekos, tāpat skeletonā.

Rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija