Top
18 Jan
Bērziņa ekipāža iepriecina ar starta laikiem un tiek desmitniekā
Foto autors: Viesturs Lācis

Austrijā, Īglsas trasē aizvadīts pasaules kausa izcīņas posms bobslejā divniekiem. Atkal uzvarēja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, toties desmitniekā tika Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi, turklāt šodien mūsējiem summā bija otrs labākais starta laiks aiz uzvarētajiem vāciešiem. Oskars Ķibermanis uzreiz sēdēja bobā un kamanas nestūma, viņam kopā ar Matīsu Mikni 23.vieta.

Pēc gūtā kājas savainojuma viņnedēļ Laplaņas posmā jau bija skaidrs, ka Latvijas pašlaik labākais pilots uz augstu vietu nepretendēs. Īglsa ir pati īsākā trase pasaulē un bez laba starta ieskrējiena te grūti ko sasniegt. Tika nolemts lieki neriskēt un pilotam uzreiz sēdēt bobā. Divas ekipāžas gan mūsējie apdzina, bet augstāk tikt nebija reāli. Bērziņam ar Spriņģi divi samērā labi un stabili braucieni, iepriecināja starts un otro reizi sezonā sasniegts labāko desmitnieks, kaut šoreiz šī vieta dalīta ar amerikāņiem.

Frančesko Frīdrihs ar Torstenu Margi uzvarēja ļoti pārliecinoši, kaut pirmajā braucienā startēja ļoti rezervēti. Viens no galvenajiem konkurentiem Džastins Kripss bija kļūdījies startā, Ķibermanis savainots un Frīdrihs varēja nesaspringt. Otrajā braucienā gan viņš tālu atrāvās no visiem sekotājiem, otrajā vietā šoreiz briti, pilots Breds Hals. Viņam pirmais pjedestāls pasaules kausā šogad, tāpat arī pirmais jaunajam vācu pilotam Rihardam Elsneram. Ceturtais palika vēl viens vācu pilots Niko Valters, kas treniņos Īglsā lauzis degunu.

Pasaules kausa kopvērtējumā nu Frīdriha pārsvars ir ļoti liels. Otrais nu šveicietis Mihaels Fogts, trešais Džastins Kripss un Ķibermanis tagad ceturtais. Ralfs Bērziņš pakāpis uz 11.vietu. Svētdien sacensības četriniekiem, kur Ķibermanis pat ar savainojumu būs daudz konkurētspējīgāks.

Rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija