Top
31 Jan
Bērziņa četriniekam otrā vieta Eiropas kausa posmā Īglsā
Foto autors: Viesturs Lācis

Īglsas trasē Austrijā turpinās Eiropas kausa izcīņa bobslejā. Piektdien sacensības četrinieku ekipāžām, kas ir sezonas priekšpēdējais, septītais posms. Sestdien būs pēdējie mači Eiropas kausa izcīņā, vienlaikus arī Eiropas U-23 un U-26 čempionāti četrinieku konkurencē.

Latviju Eiropas kausā pārstāvēja Oskara Melbārža un Ralfa Bērziņa ekipāžas, labāk veicās Bērziņam, kura komanda beigās otrajā vietā. Kopā Īglsas trasē startēja 23 četrinieku ekipāžas, tostarp četras Krievijas un Šveices, trīs Vācijas komandas, dalībnieku sastāvs ļoti spēcīgs. Vairākiem pilotiem arī pasaules kausa pieredze.

Ralfs Bērziņš kopā ar Edgaru Nemmi, Dāvi Spriņģi un Edgaru Pirogu jau sākumā bija līderu vidū - otrajā vietā pēc pirmā mēģinājuma, atpaliekot tikai no krievu pilota Gaitukēviča ekipāžas. Oskars Melbārdis kopā ar Māri Priekuli, Reini Nunguru un Intaru Dambi pēc pirmā brauciena bija astotie.

Otrajā braucienā Bērziņa ekipāža vairs uz augšu nepakāpās, otro vietu nosargāja, kaut beigās tā dalīta ar vācieti Janušu, kas nedaudz labāk veica otro mēģinājumu. Uzvara Krievijai, Gaitukēviča ekipāžai labākie starta laiki, kas arī Īglsas trasē visu izšķīra. Melbārža četrinieks palika astotajā pozīcijā.

Eiropas kausu galvenais treneris Jānis Skrastiņš: "Priecē, ka Bērziņš ir saņēmies, brauc atraisītāk un rezultāts ir ļoti labs. No Melbārža mēs pašlaik nevaram prasīt stabilus rezultātus, ekipāžai pieredzes nav un vajadzīgs laiks, lai sastrādātos, to jau var redzēt arī starta ieskrējienā. Tā uzreiz laba komanda nerodas."

Sestdien vēl Īglsā notiks sezonas pēdējais, astotais posms bobslejā četriniekiem. Pārliecinošs līderis kopvērtējumā ir vācu pilots Jonass Janušs, otrais tagad Gaitukēvičs, toties uz trešo otro vietu pretendē mūsu Melbārdis un rumānis Tenteā. Mūsu pilots atpaliek no Gaitukēviča par 10 puntiem, Tenteā par 14. Melbārdis un Tenteā arī pretendē uz uzvaru Eiropas kausa sezonas kopvērtējumā kombinācijā (divnieki plus četrinieki). Divnieku vērtējumā sezonā ar pavisam mazu pārsvaru uzvarēja Tenteā, uzvarētāja gods kombinācijā , tāpat otrā un trešā vieta četriniekos noskaidrosies sestdien Īglsas trasē. Kombinācijā pašlaik pirms pēdējā posma Tentea apsteidz Melbārdi tikai par vienu punktu. Kurš būs augstāk pēdējos mačos, tas arī uzvarēs sezonas kopvērtējumā, ja nenotiks citi brīnumi trasē.

Jau nākamnedēļ Vinterbergas trasē notiks pasaules junioru čempionāts, bet pēc divām nedēļām Siguldā sezonas pēdējie divi posmi pasaules kausā bobslejā divniekiem. Vienlaicīgi Siguldā būs arī Eiropas čempionāts bobslejā pieaugušajiem, pasaules čempionāts no 21.februāra līdz 1.martam Altenbergas trasē Vācijā.

Rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija