Top
25 Jan
Beigusies Eiropas kausa izcīņa skeletonā, sezonas kopvērtējumā laureātos arī Latvijas sportisti
Foto autors: Mareks Gaļinovskis

Altenbergā Eiropas kausa posmā skeletonā sestdien startēja arī vairāki Latvijas jaunie sportisti, vienlaikus šis bija arī Eiropas junioru čempionāts vecumā līdz 23 gadiem. Eiropas kausa izcīņā tas sezonas pēdējais, astotais posms.

Sievietēm pēc pirmā brauciena Dārta Zunte bija septītā, Endija Tērauda devītā, pirmajā trijniekā Krievijas, Francijas un Vācijas sportistes. Otrajā braucienā Zuntei vēl izdevās nedaudz pakāpties uz augšu, viņa beigās sestajā vietā, Tērauda tā arī palika devītā. Par uzvarētāju kļuva krieviete Alina Tararičenkova , otrajā vietā francūziete Agate Besārda, trešajā vietā itāliete Valentīna Margalijo. Eiropas junioru čempionāta vērtējumā Zunte ceturtā un Tērauda septītā.

Sezonas kopvērtējumā Endija Tērauda nosargāja otro pozīciju aiz britu sportistes Amēlijas Koltmanes. Tēraudai šosezon divas uzvaras – Kēnigszē un Siguldā. Dārta Zunte sezonas vērtējumā ceturtajā vietā Eiropas kausā.

Vīriešiem ļoti labi savas trases priekšrocības atkal izmantoja vācieši, tāpat labi brauca Vladislavs Semjonovs un Jevgēņijs Rakosujevs no Krievijas. Krists Netlaus pirmajā braucienā bija otrs ātrākais startā un finišā viņam septītā vieta. Līdz trešajai pozīcijai gan 0.44 sekundes. Līderis pēc pirmā brauciena bija vācietis Fēliks Zaibels, vēl trijniekā Rukosujevs un Semjonovs no Krievijas. Rukosujevs gan piedalījās tikai junioru ieskaitē.

Otrajā braucienā Netlaus uzlaboja starta laiku, taču visā visumā sniegums nebija tik veiksmīgs un beigās Krists šajās sacensībās devītajā vietā, tāds rezultāts arī beigu braucienā. Līdz trešajai pozīcijai pietrūka aptuveni pussekunde.

Altenbergā uzvarēja mājinieks Fēliks Zaibels, aiz viņa trijniekā krievu skeletonists Semjonovs un Nātans Kramptons. Rukosujevs bija visai tuvu uzvarētājam, atpaliekot tikai par 0.13 sekundēm, bet viņa rezultāts neparadās protokolā, jo bija tikai U-23 ieskaitē.

Eiropas junioru čempionāta ieskaitē maz kas mainījās, absolūtais vairums labāko dalībnieku vēl junioru vecumā, Netlaus astotais. Šajā vērtējumā atkal otrais ir krievu sportists Rukosujevs, kurš netika vērtēts Eiropas kausa ieskaitē.

Sezonas kopvērtējumā Eiropas kausu ieguva vācietis Fēlikss Zaibels. Cīņā par otro pozīciju gan Kristu beigās apsteidza Semjonovs, līdz ar to sezonas kopvērtējumā Netlaus trešais.

Sportistu starts sacensībās tika nodrošināts ar Rīgas pašvaldības atbalstu.

Rezultāti sievietēm

Rezultāti vīriešiem

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija