Top
22 Jun
Augsta līmeņa sportisti var saņemt sporta stipendijas Latvijas Universitātē; iespēju izmanto arī Endija Tērauda
Foto autors: Viesturs Lācis / IBSF

Latvijas Universitāte (LU) jau vairākus gadus atbalsta augsta līmeņa sportistus, piešķirot sporta stipendijas studijām augstskolā, lai dotu iespēju gūtu panākumu ne tikai sportā, bet arī mācībās. Šogad sporta stipendijas tiks piešķirtas aptuveni 50 sportistiem, arī skeletoniste Endija Tērauda izmantoja šo iespēju.

LU aicina jaunos augsta līmeņa sportistus izmantot LU piešķirtās sporta stipendijas, kas nodrošina iespēju sportistiem iegūt kvalitatīvu augstāko izglītību un vienlaikus turpināt sportista karjeru. Sporta stipendija, kā tas ierasts daudzās Eiropas un Ziemeļamerikas valstīs, nodrošina studiju maksas segšanu, ja sportists uzrādījis augstus sasniegumus savā sporta veidā un vienlaikus ir sekmīgs arī studijās LU. “Laiks, kurā šobrīd dzīvojam, ir pierādījis, ka ir jādomā vairākus soļus uz priekšu. Šobrīd straujā sporta pasaule ir nedaudz apstājusies, tādēļ sportistiem aktīvi jādomā, kā turpmāk sevi realizēt. Nereti ir zināmas situācijas, kad sabiedrībā zināmi sportisti pēc sportista karjeras beigām ir apjukuši, jo nonāk pie vairākiem jautājumiem – ko darīt, kā to darīt, ko turpināt… Lai mazinātu šādas situācijas jauno sportistu vidū, LU dod šo unikālo iespēju – apvienot vairākas lietas vienlaicīgi,” skaidro LU sporta centra direktors Uģis Bisenieks. “Daudzi jau esošie duālās karjeras veidotāji atzinuši, ka šāda iespēja – studēt un sportot vienlaikus – ir liels ieguvums un ir ļoti pateicīgi LU par šādu iespēju.”

Skeletoniste Endija Tērauda izmantoja Duālās karjeras programmu, studējot Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē. “Studijas Latvijas Universitātē deva man iespēju veiksmīgi savienot sportu ar bakalaura grāda iegūšanu,” teica E. Tērauda. “Es aicinu sportistus izmantot šādu iespēju. Pasniedzēji un vadība universitātē ir ļoti pretimnākoši, ir iespējas runāt par individuāliem studiju grafikiem, kā arī pieejami studiju maksas atvieglojumi, kas ir milzīgs pluss.”

LU aicina neatmest savus sapņus ne sportā, ne izglītībā, bet pievienoties vienai no vadošākajām augstskolām Latvijā un veidot duālo karjeru!

LU "Duālās karjeras" sporta stipendiju piešķiršanas noteikumi

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija