Top
20 Nov
Arī otrajā dienā EK posmā skeletonists Veinbergs labākais no latviešiem
Foto autors: Viesturs Lācis

Jaunais latviešu skeletonists Elvis Veinbergs otro dienu pēc kārtas Eiropas kausa izcīņā Vinterbergas trasē bija labākais no latviešiem, izcīnot 14.vietu. Krists Netlaus 15.vietā, bet Valts Smilga - 28.vietā.

Veinbergs pēc pirmā brauciena bija 13.vietā, bet otrajā braucienā atkāpās vietu zemāk. Tikmēr Krists Netlaus tieši otrajā braucienā veica ievērojamu kāpumu - no 20.vietas pirmajā braucienā uz 13.vietu otrajā, kas divu braucienu summā ļāva ieņemt 15.vietu, nepilnu sekundes desmitdaļu aiz Veinberga.

Latvijas komandas treneris Eiropas kausā Gints Dzērve pēc sacensībām atzina, ka ir pārsteigts par lielo dalībnieku skaitu - 33 sportisti. "Biju domājis, ka lielākā daļa sacentīsies ICC kausā par olimpisko ceļa zīmi, bet tomēr daudzi izvēlējušies startēt Eiropas kausā, līdz ar to arī konkurence daudz lielāka."

Komentējot mūsu sportistu rezultātus, treneris atzinīgi novērtēja Veinberga pirmo braucienu, kas bijis ļoti labs, bet otrais mēģinājums atkal iegāzis, lai cīnītos par augstāku vietu. Tikmēr Netlaus vakardienas sacensībās otrajā braucienā izrāva skeletonu no starta gropes, kādēļ vakar palika pēdējais otrajā braucienā. "Sīkums par vakardienas rezultātu, bet Krists pamatīgi izmežģīja potīti, kādēļ arī šodien nebija labs starts - stūma piesardzīgi, bet tik un tā atkal izrāva no gropes, par laimi, atkal ātri trāpīja atpakaļ un šoreiz bez tik lielām problēmām kā vakar. Šodien Kristam uzlikām jaunu slidu - pirmajā braucienā vairāk sanāca tāda kā taustīšanās, bet otrajā jau izskatījās, ka viss ir kārtībā," teica Dzērve.

Latvijas jaunākais kandidāts šodienas sacensībās Valts Smilga ierindojās 28.vietā un otrajam braucienam nekvalificējās. Kā Smilgas sniegumu komentēta treneris: "Valts šajā trasē ir pirmo reizi un ar sešiem treniņbraucieniem ir krietni par īsu, lai atkostu šo trasi. Lai arī katrs brauciens bija labāks par iepriekšējo, trases augšdaļā kļūdu bija par daudz, lai pacīnītos par augstāku rezultātu."

Gluži kā vakar, arī šodienas sacīkstēs nepārspēts palika ķīnietis Žengs Jinjs, bet pārējās godalgotās vietas mājniekiem. Sedriks Reners otrais, bet Štefans Retigs - trešais.

REZULTĀTI. EK4 Vinterberga. Skeletons > Vīrieši

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija