Top
04 Dec
Altenbergā Ķibermanis ar Spriņģi 14.vietā
Foto autors: Viesturs Lācis

Pasaules kausa izcīņas trešais posms notiek Vācijā, sarežģītajā Altenbergas trasē, kas vasarā tika nedaudz pārbūvēta, izmainot desmito virāžu. Šosezon pirmo reizi Latvija piedalījās ar trīs divnieku ekipāžām, bet tikai vienai no tām izdevās kvalificēties otrajam braucienam - Oskars Ķibermanis ar Dāvi Spriņģi ierindojās 14.vietā, bet Emīls Cipulis ar Kristu Lindenblatu bija 21.vietā un Dāvis Kaufmanis ar Edgaru Nemmi 22.vietā, kuriem sacensības beidzās jau pēc pirmā brauciena.

Latvijas vadošais pilots Ķibermanis divniekos startēja kopā ar Spriņģi, nevis ierasto pamatstūmēju Matīsu Mikni, kurš guvis traumu un nevarēs piedalīties sacensībās līdz gadu mijai. Pirmā brauciena startā Ķibermanis ilgi skrēja un līdz ar to arī vēlāk kamanās ielēca Spriņģis, kādēļ neizdevās tik labs starta laiks, kā konkurentiem. Braucienu pilots veica labi, bet kamanas neslīdēja pietiekami ātri un finišā tikai 14.rezultāts. Arī pēc brauciena treneris Sandis Prūsis neslēpa sašutumu par kamanu zemo ātrumu, norādot, ka jāmeklē citi risinājumi, ko darīt, lai nākamajos posmos Ķibermanis būtu konkurētspējīgāks, lai cīnītos par augstākām vietām.

Arī otro braucienu Ķibermanis veica ļoti labi, bez ievērojamām kļūdām, bet ātruma joprojām nebija un uzlabot rezultātu neizdevās - 14.rezultāts arī divu braucienu summā. Prūsis pēc otrā brauciena vēlreiz atzīmēja, ka vaina nav braukšanā - šis konkrētais bobs, kas labi slīdēja Pekinas trasē Ķīnā, neslīd Eiropas trasēs, tāpēc izteica minējumu, ka būtu vērts nākamajā posmā apmainīties ar Kaufmani kamanām, kurš šobrīd brauc ar Ķibermaņa iepriekšējās sezonas bobu.

Pirmo reizi šosezon Pasaules kausā startēja Emīls Cipulis, kurš kopā ar stūmēju Kristu Lindenblatu uzradīja vislabāko startu no mūsu komandām - 5,25 sekundes, kas pirmajā braucienā bija 6.rezultāts, bet uzreiz pēc starta ieskrējiena bija sānslīde, samazinot paātrinājumu. Tālāk brauciens gan padevās labs un, kas svarīgi Altenbergai, arī drošs. Finišā gan tikai 21.rezultāts un otrajam braucienam Latvijas jaunā komanda nekvalificējās.

Dāvim Kaufmanim ar stūmēju Edgaru Nemmi paveicās ar izlozi - viņi pirmajā braucienā startēja paši pirmie. Lai arī starta ieskrējiens labs - 5,26 sekundes, kas bija 7.rezultāts, brauciens bija ļoti saspringts un kļūdām pilns. Kā pēc brauciena norādīja Prūsis, Kaufmanim šī bija grūta nedēļa, jo treniņbraucienos tika piedzīvots kritiens ar četrinieka kamanām, tāpēc arī trasē pilotam bija grūti savākt kamanas. Sasniedzot pirmā brauciena finišu, Kaufmanis zaudēja tikai vienu simtdaļu Cipuļa rezultātam, un, ieņemot 22.vietu, sacensības noslēdza jau pirmajā braucienā.

Ierastais favorīts - vācietis Frančesko Frīdrihs - jau pirms sacīkstēm atzina, ka, lai arī Altenbergas trase viņam ir labi zināma, tomēr vēl nav pieradis pie jaunās desmitās virāžas. Bažas apstiprinājās arī trasē - pirmajā braucienā vairākas rupjas kļūdas liedza kļūt par līderi, finišējot trešajā vietā, līdera godu atdodot savam tautietim Johanesam Lohneram un Rostislavam Gaitukevičam no Krievijas, kurš pēc pirmā brauciena bija otrais.

Otrajā braucienā Frīdrihs joprojām brauca ar kļūdām, bet vēl vairāk kļūdījās viņa konkurenti - Gaitukevičs izcīnīja trešo vietu, bet Lohners uzvaru pazaudēja trases beigu daļā rupji kļūdoties, uzvaru uzdāvinot Frīdriham.

Svētdien 15:00 Altenbergā risināsies četrinieku sacensības, kur Latviju pārstāvēs Ķibermaņa un Kaufmaņa ekipāžas.

REZULTĀTI

FOTO GALERIJA

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija