Top
27 Jan
Abi Latvijas divnieki Lilehammerē iekļūst desmitniekā
Foto autors: Viesturs Lācis

Pasaules kausa sezona turpinās Norvēģijā, Lilehammeres olimpiskajā trasē, kur bobslejisti pēdējo reizi augstākajā līmenī tikās vien 1999.gadā. Piektā posma divnieku sacensībās Emīls Cipulis ar šodienas gaviļnieku Dāvi Spriņģi izcīnīja astoto vietu, bet otra Latvijas ekipāža - Jēkabs Kalenda un Edgars Ungurs - devīto vietu.

Cipuļa komandai šodien pavisam jauns slidu komplekts, ar kuru iepriekš sacensībās nav startēts. Latvijas vadošā ekipāža pirmo braucienu sāka ar sesto labāko starta laiku, 5,04 sekundes, un finišu sasniedza ar astoto rezultātu. Tikai divas simtdaļas vēlāk finišā ieradās Kalendas divnieks, kuriem pēc pirmā brauciena devītā vieta - braucienā neliela kļūda pārejā no desmitās uz vienpadsmito virāžu, bet kā sniegumu raksturoja komandas treneris Sandis Prūsis - ļoti stabils un pārliecinošs brauciens sacensību jaunākajam pilotam (Kalendam 21 gads).

Otrajā braucienā abas Latvijas komandas par divām simtdaļām uzlaboja starta ieskrējiena laikus, bet trasē Cipuļa komandai sestais rezultāts, Kalendas divniekam - desmitais rezultāts, ar ko divu braucienu summā izdevās saglabāt iepriekš izcīnītās pozīcijas.

Pārliecinošu uzvaru izcīnīja šīs sezonas līderis Johaness Lohners kopā ar Georgu Flaišhaueru, kuri par 38 simtdaļām apsteidza Frančesko Drīdriha un Aleksandra Šūlera ekipāžu, kura otrajā braucienā pēdējā virāžā piedzīvoja kritienu, bet jau virāžas beigās atkal piezemējās uz slidām un veiksmīgi noslēdza sacensības otrajā vietā. Arī trešā vieta Vācijas komanadai - to ieņēma Adama Amūra divnieks.

Kopvērtējumā līdera pozīciju saglabā Lohners, kura kontā 1110 punkti, par 60 punktiem mazāk ir Frīdriham, bet trešajā vietā esošajam Mihi Fogtam no Šveices - 1001 punkts. Ar 840 punktiem ceturto un piekto vietu ieņem šveicietis Simons Frīdli un Cipulis, bet Kalenda ir 11.vietā.

Svētdien Lilehammerē notiks četrinieku sacensības, sākums 14.00 pēc Latvijas laika. Tiešraide kanālā Go3 Sport Open.

REZULTĀTI

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija